Age of Empires

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy, ortalama: 4,00 üzerinden 5)
Loading...

Age of Empires oyununun ilk yapımından itibaren oyun mantığı ve işleyişi hemen hemen hiç değişmemiş olmasına rağmen, her çıkan oyunda rekorlar kırdı.!

Versiyonu: PC
Lisansi: Bedava
Yapimcisi: Ensemble Studios


Age of Empires

Age of Empires

Yapımı Ensemble Studios ve yayımcılığı ise Microsoft tarafından üstlenilen oyun, strateji oyunu dendiğinde akla ilk gelen oyunlardan bir tanesidir, belki de ilk sırada gelir. Seri şeklinde yazılan Age of Empires oyununun ilk yapımından itibaren oyun mantığı ve işleyişi hemen hemen hiç değişmemiş olmasına rağmen, her çıkan oyunda rekorlar kırılmış, halen oynanmaya devam edilen bir oyun halini almıştır. Bu anlamda Age of Empires için bir efsane dersek doğru bir tabir kullanmış oluruz.

Oyuna başlarken 3 seçenek karşımıza çıkmaktadır. Tekli oyun, tek mücadeleden oluşan bir oyun, ikinci olarak çoklu oyun, internet veya “Lan” diye tabir edilen kapalı sistem ağ içerisinde birden fazla oyuncu ile oynanan bir oyun ve senaryo oyunu olarak sıralanır.

Age of Empires oyunu

Age of Empires oyunu

Age of Empires game

Age of Empires game

Size verilen kısıtlı kaynak, küçük bir köy ve birkaç işçiden oluşan bir topluluğu yöneterek kaynak toplama, asker üretme, teknoloji ve bina gelişimi gibi hususlara dikkat ederek topluluğunuzu geliştirmek ve diğer toplumları fethetmek birincil amaçtır.

Age of Empires her ne kadar görsel kalite ve ses kalitesi olarak günümüzün uzağında olsa da bir döneme damgasını vurmuş, rekorlar kırmış, halen oynanmayı becerebilen bir oyun efsanesi durumundadır. Günümüzde ücretli satılan bir oyun olmayıp, sitemizden indirilebilir.

Degerli ziyaretcimiz, Oyun hakkinda yorum yapin. Gorusleriniz bizim icin onemlidir!