Spore

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy, ortalama: 4,00 üzerinden 5)
Loading...

Spore oyununda çağlar atladıkça gezegenlere, hatta tüm kainata hükmedebiliyor, hatta şeytanların en büyüğü sayılan yaratıkla dost olabiliyorsunuz.!

Versiyonu: PC
Lisansi: Bedava
Yapimcisi: Maxis‎


Spore

Spore

Elektronik Arts gibi bir piyasa devi firma ile birlikte Maxis isimli bir firmanın yapımcılığını üstlendiği, strateji-hayatta kalma konulu oyunları sevenlerin mutlaka denemesi gereken bir oyundur. Spore oyunu oldukça karmaşık, aynı zamanda bir o kadar sade bir yapıya sahip denebilir.

Gezegene çarpan bir göktaşı ile, oyundaki gezegene yerleşen bir hücre iken gelişerek ve bir takım uzuv ve özellikler kazanarak önce aile kavramı haline gelip, daha sonra gelişmeye devam ederek belirli bir mekanın sahibi olabiliyorsunuz. Tabi olmazsa olmazımız düşmanlar. Siz geliştikçe dostunuz olduğu gibi düşmanlarınız da oluyor. Spore oyununda farklı 9 gezegen ve yaşam mevcut.

Spore oyunu

Spore oyunu

Spore game

Spore game

Kendiniz gibi düşmanlarınız da küçük boyut ve gruplardan başlayarak gelişiyor. İlkellik ve gelişmişlik durumları da bu evrelere bağlı olarak değişmektedir. Küçük ve gelişmemiş bir grup sizin yemeğinizi olabileceği gibi, onların ilkel dilleri ile iletişime geçerek dostunuz haline de getirebiliyorsunuz.

Spore oyununda çağlar atladıkça gezegenlere, hatta tüm kainata hükmedebiliyor, hatta şeytanların en büyüğü sayılan yaratıkla dost olabiliyorsunuz. Oyun “Steam” üzerinde 9/10 puan almış olup, 49 TL fiyatla satılmaktadır.

Degerli ziyaretcimiz, Oyun hakkinda yorum yapin. Gorusleriniz bizim icin onemlidir!