Hay Day Çiftlik Oyunu (HayDay)

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 oy, ortalama: 5,00 üzerinden 5)
Loading...

Bağımlılık yapan sanal çiftlik oyunudur!

Lisansi: Bedava
Yapimcisi: Supercell


hay day

hay day

Hay Day Oyunu, Akıllı telefonlarda bağımlılık yapan muhteşem bir sanal çiftlik kurma ve çiftçilik oyunudur. Oyunda ilk etapta biraz arazi ve ekilecek mahsüller verilmekte ve siz ürünleri ekip, satış yaparak para biriktiriyorsunuz. Kazandığınız paralar ile arazi veya çiftlik hayvanları satın alıp çiftliğinizi büyütmeye çalışıyorsunuz.

hay day android

hay day android

Tavuklar satın alarak 5 dakika içersinde yumurtalar üretip pazarda istediğiniz fiyattan gerçek alıcı bekliyorsunuz. Gerçek derken oyundaki diğer üyeler kazandığı paralar ile sizin yumurtalarınızı satın alıyorlar. Veya inek satın alarak süt üretebilirsiniz. Sütleri isterseniz pazarda satabilir veta mandıra kurarak peynir, tereyağı veya krema üretip daha fazla fiyata satabilirsiniz. Hayday çok eğlenceli bir oyundur.

Buğday veya Mısır gibi mahsüller ekerek hasat yapabilir, Değirmen fabrikası kurarak Buğdaylar ile ekmek üretebilirsiniz. Hayday oyunu bölümlerini geçerek daha fazla özelliklere sahip oluyorsunuz. Bölümleri geçtikçe çiftliğiniz büyüyor ve daha fazla arazi, hayvan veya ağaçlarr dahi dikebiliyorsunuz. Ağaçlardan ürettiğiniz elma vs.. gibi meyveleri pazarda arkadaşlarınıza veya başkalarına satarak daha fazla para kazanabilirsiniz.

hayday oyunu

hayday oyunu

Hay Day oyununda başka kişilerin çiftliklerini gezerken elmas bulabilirsiniz. Elmaslar çok değerlidir. Ayrıca şeker fabrikası kurabilirsiniz. Oyunda ürettiğiniz her mahsül için tahta, çivi, testere gibi araçlar kazanarak ambar deponuzu büyütebilirsiniz. Siz oyuna devam ederken çiftliğinize alıcılar gelip sizden ihtiyacı olan ürünler satmanızı isteyebilir. Sizde ister satıp para kazanabilir veya pazar tahtasında yayınlayarak diğer müşterilere sunabilirsiniz.

Oyun Videosu:

Gerçekten bağımlılık yapan muhteşem bir oyundur. Sitemizden yukarıdaki indirme linkinden android sürümün, Buraya tıklayarak da IOS sürümünü direkt indirebilirsiniz.

 

Degerli ziyaretcimiz, Oyun hakkinda yorum yapin. Gorusleriniz bizim icin onemlidir!